Technické oddělení

Hana Čechová

produktová manažerka

Více o mně

Hanko, proč jsi přijala nabídku zaměstnání v naší společnosti a o jakou pozici ses ucházela?

Myslím, že to byla pozice Fakturantky do skladu. Hledala jsem práci, a protože jsem měla v minulosti pozitivní zkušenost s obdobnou pozicí, tak jsem si řekla, že by mě to mohlo bavit. Nakonec se to ale na pohovoru vyvinulo jinak a skončila jsem jako Asistentka technického ředitele. To bylo v roce 2009.

Znala jsi už společnost KAJOT?

Troufám si říct, že vůbec. Před pohovorem jsem se samozřejmě podívala na stránky a věděla jsem o jakou firmu jde. Na druhou stranu pro mě ale oblast gamingu byla úplně něco nového.

Jak tě tým přijal?

Když jsem nastupovala, tak to tady bylo o mnoho menší než nyní. Hned jak jsem ale přišla na pohovor, dýchlo to na mě přátelskou atmosférou.

Jak probíhaly tvé první dny u nás?

Obecné seznámení s firmou a kolegy. Bylo to jiné v tom, že jsem nově začala dělat osobní asistentku. Musela jsem se dokázat vcítit do toho druhého člověka a být s ním na stejné vlně. Dříve jsem měla opačnou zkušenost. Pracovala jsem se zákazníkem a teď jsem se musela vžít do nové role. Časem se ale ukázalo, že mi tato forma vyhovuje více.

Jak hodnotíš své tehdejší zkušenosti? Posunula ses profesně dál? Co ses u nás naučila?

Určitě jsem se posunula dál. Naučila jsem se hodně nového. V průběhu doby se ukazuje, že „učení se něčemu novému“ je vlastně důvod, proč zůstávám. Musela jsem se seznámit s terminologií z oblasti IT, a tím, jak participuji na dalších projektech, se musím neustále vzdělávat.

Co obnáší tvoje současná pozice?

Od pozice Asistentky se začaly nabalovat další činnosti. Nejdříve jsem se začala věnovat certifikaci, office managerské činnosti, vedení menšího týmu. Po návratu z rodičovské dovolená zastávám pozici Produktového manažera. Zodpovídám za obsah konkrétního produktu.

S kým v rámci své pozice nejčastěji spolupracuješ?

Nejčastěji s technickým ředitelem, s lidmi z marketingového oddělení, vývojáři.

Jsou znalosti, které jsi získala u nás, pro tebe využitelné i do budoucna?

Určitě jsem nabrala hodně zkušeností z jednání s různými typy lidí – obchodními partnery, kde jednání probíhá často i v cizím jazyce. Tyto zkušenosti dokážu určitě využít i v jiném oboru.

V jaké oblasti by ses ještě ráda dále zdokonalovala?

Vždycky jsem se zajímala o účetnictví, ale jsem otevřena i jiným věcem. Na technickém oddělení je potřebné držet krok s moderními technologiemi, které určitě využiji i v soukromém životě.

Jaká vládne na technickém oddělení atmosféra?

Přátelská a neformální. Tak to vnímám já a cítím se tady dobře.

Můžeš otevřeně říci svůj názor nebo připomínku? Můžeš přinášet nové nápady a řešení? Navrhla jsi ty osobně nějaké změny či zlepšení?

Ano, mohu. Hned na začátku jsem se mohla podílet na tvorbě pravidel technického oddělení z hlediska personálních záležitostí (nábor, benefity, směrnice).

Jaké máš koníčky? Umožňuje ti práce v KAJOTu věnovat se nějakým koníčkům?

Díky tomu, že můj stávající úvazek je poloviční a mám i pružnou pracovní dobu, tak prostor pro koníčky je. Pak už jenom záleží, jak jej rozdělím mezi rodinu a samu sebe.

V kolik nejpozději odcházíš z práce?

Hledám vyvážený kompromis mezi rodinou a potřebami projektu. Zatím se mi daří oboje velmi dobře skloubit.

Jak bys stručně charakterizovala naši společnost?

KAJOT je zábava, práce mě tady baví.

Proč bys ráda v KAJOTu dál pracovala?

Kvůli všem těm pozitivním věcem, které jsem zmínila. Práce mě baví, ale je to také kvůli lidem, kteří tady pracují a kvůli možnostem pracovního rozvoje.