HR oddělení

Romana Jobová

mzdová účetní

Více o mně

Romano, proč jsi přijala nabídku zaměstnání v naší společnosti a o jakou pozici ses ucházela?

Ucházela jsem se o pozici mzdová účetní. Práci jsem přijala proto, že mi firma přišla zajímavá, byla známá z velkého množství reklam, tak jsem si říkala, že bych tu chtěla pracovat.

Znala jsi už společnost KAJOT?

Věděla jsem, že vyrábí automaty, herny jsem dopodrobna neznala a s tím, co KAJOT dělá, nemám problém, protože podporoval velké množství sportovních aktivit.

Jak tě tým přijal?

Tým mě přijal vřele, hned si se mnou kolegyně potykaly, během prvního dne jsem tady byla jako doma. Na personálním oddělení v té době pracovali 3 zaměstnanci.

Jak probíhaly tvé první dny u nás?

Nemůžu říct, že jsem se učila něco nového, protože jsem už ve mzdovém účetnictví v minulých zaměstnáních pracovala. Kolegyně mě seznámily se strukturou firmy a mzdovým programem. Hned jsem začala pracovat a s kolegyní začala připravovat mzdy.

Co obnáší práce mzdové účetní v KAJOTu?

Začátkem měsíce připravuji mzdy zaměstnanců, začíná to komunikací s jednotlivými odděleními při uzavírání docházky, potom přijdou postupně ze všech oddělení a heren podklady pro mzdy a pak už probíhá samotné zpracování mezd. Mzdy se odešlou na účet a poté připravuji dokumenty na příslušné úřady. Po mzdách zadávám nástupy a výstupy zaměstnanců, změny pracovních poměrů a v průběhu celého měsíce zpracovávám neschopenky, potvrzení atd…

S kým v rámci své pozice nejčastěji spolupracuješ?

S personalistkou a se zástupci všech oddělení ve firmě (např. asistentky, provozní manažeři).

Stýkáš se s kolegy i mimo pracovní dobu?

Ano, občas se s kolegy sejdeme pobavit po práci.

Jak hodnotíš své tehdejší zkušenosti? Posunula ses profesně dál? Co ses u nás naučila?

Zkušenosti se mzdovým účetnictvím a personalistikou jsem měla, v KAJOTu jsem se ale více profilovala a zaměřila se na mzdovou oblast.

Jsou znalosti, které jsi získala u nás, pro tebe využitelné i do budoucna?

Ano, v podstatě všechno, mzdová agenda je podobná ve všech společnostech.

V jaké oblasti by ses ráda dále zdokonalovala?

V anglickém jazyce a ve všem, co se ve mzdách objevuje nové. Přemýšlela jsem, že bych ještě začala studovat vysokou školu, ale nejprve se musím zdokonalit v angličtině, a pak se uvidí.

Jaké zajímavé akce nebo školení ses v poslední době zúčastnila?

V poslední době jsem byla na školení k Ročnímu zúčtování daně a ke mzdovému programu.

Jaká vládne na personálním oddělení atmosféra?

Příjemná, kolegyně jsou přátelské a vzájemně si pomáháme.

Můžeš otevřeně říci svůj názor nebo připomínku? Můžeš přinášet nové nápady a řešení? Navrhla jsi ty osobně nějaké změny či zlepšení?

Co jsem chtěla vylepšit, jsem vylepšila. Změny se dělají průběžně, když nám něco nevyhovuje, změníme to tak, aby nám to usnadňovalo práci – např. jsme začali co možná nejvíce využívat mzdový program.

Jaké máš koníčky? Umožňuje ti práce v KAJOTu věnovat se nějakým koníčkům?

Práce v Kajotu mi umožňuje věnovat se několika koníčkům, které preferuji podle období. Celoročně se věnuji turistice, cestuji po ČR i zahraničí, jezdím na kole, občas si zaběhám. Ráda posedím s přáteli a pořádám výpravy za dobrým vínem.

V kolik nejpozději odcházíš z práce?

Nejpozději v 16 hodin.

Proč bys ráda v KAJOTu dál pracovala?

Protože mě práce ve firmě velice baví a jsem tady spokojená.