Technické oddělení

Vít Hrubý

Vedoucí návrhu her a matematik

Více o mně

Vítku, proč jsi přijal nabídku zaměstnání v naší společnosti a o jakou pozici ses ucházel?

Ucházel jsem se o pozici matematika kasínových her pro nový projekt, který se ve firmě zakládal. Práci jsem původně hledal kvůli tehdy ještě probíhajícímu studiu, na poloviční úvazek. Nadřízený mi však nabídl možnost skloubit práci se studiem i při úvazku plném a jeho nabídku jsem přijal.

Znal jsi už společnost KAJOT?

Ano, z marketingu, z hokeje. Nevěděl jsem ale přesně, co vyvíjí a vyrábí.

Jak tě tým přijal?

Tým se teprve vytvářel a přijal mě velmi dobře.  Je to mladý kolektiv, spousta kolegů jsou studenti a pro většinu je to stejně jako pro mě první zaměstnání.

Jak probíhaly tvé první dny u nás? Měl jsi k dispozici vše, co jsi potřeboval?

V den nástupu jsem dostal vše, co jsem potřeboval. Kolegové mi ukázali oddělení, dostal jsem k dispozici materiály týkající se mojí náplně práce, které jsem si nastudoval. Současně jsem dostal zaškolení od kolegy matematika, díky čemuž jsem se po velice krátké době mohl věnovat konkrétním úkolům.

Co obnáší práce matematika her v KAJOTu?

Mám na starosti matematickou stránku našich her. To zahrnuje správu matematického serveru, který hrám náhodně posílá výsledky, nastavení  her z hlediska výherních faktorů či nastavení samotného rozložení symbolů na válcích. Současně vytvářím statistiky a věnuji se i analýze trhu s hrami.

S kým nejčastěji spolupracuješ?

S programátory a grafiky. Také konzultuji logiku nových her se zadavateli.

Jak hodnotíš své tehdejší zkušenosti? Posunul ses profesně dál? Co ses u nás naučil?

Zaměstnání v KAJOTu je moje první zaměstnání a rozhodně jsem se posunul daleko. Začal jsem v praxi aplikovat věci, které jsem se naučil ve škole. Navíc jsem se naučil také programovat, neboť to vyžadovaly okolnosti. Nyní se proto orientuji například v jazycích Python a Java. Nově také pronikám do C++.

Jsou znalosti, které jsi získal u nás, využitelné i v jiných oborech?

Určitě, zejména programování. Přestože nemám vzdělání v oboru, díky této praxi bych mohl v budoucnu najít v IT sektoru uplatnění.

V jaké oblasti by ses rád dále zdokonaloval?

Hlavně v programování. V současnosti jsem dostal nabídku naprogramovat svou vlastní hru, tedy budu mít možnost pracovat v C++. Budu mít prostor realizovat svoje nápady, které mi leží v hlavě. Plánujeme také školení na datamining. Iniciativě se u nás meze příliš nekladou a firma nám v tomto vychází vstříc.

Umožňovaly ti podmínky v KAJOTu pokračovat ve studiu?

Ano, umožňovaly. Studium jsem před nedávnem úspěšně dokončil. Ze strany zaměstnavatele mi nebyly kladeny žádné překážky. Vždy mi nadřízení i kolegové byli schopni vyjít vstříc.

Jaké zajímavé akce, školení nebo projektu ses v poslední době zúčastnil?

Měl jsem možnost navštívit python konferenci PyCon nebo gamingovou výstavu Ice Totally Gaming v Londýně. Letos jsem měl na této výstavě navíc příležitost zúčastnit se tamní konference o vývoji kasínových her, kde jsem pochytil spoustu nápadů a myšlenek, které se nyní snažíme aplikovat při vlastním vytváření her.

Jaká vládne na technickém oddělení atmosféra?

Na oddělení vývoje vládne příjemná atmosféra. Přátelská, neformální. S kolegy často podnikáme aktivity i mimo pracovní dobu – beach volejbal, společné výlety.

Můžeš otevřeně říci svůj názor nebo připomínku? Můžeš přinášet nové nápady a řešení? Navrhl jsi ty osobně nějaké změny produktu?

S kolegou matematikem jsme například přišli s nápady na nové hry, které se nyní začínají připravovat a realizovat. U nás na technickém oddělení je relativně velký prostor pro vlastní iniciativu. To je jedna z věcí, která se mi tu líbí nejvíc. Pokud člověk trochu chce a má myšlenku, může ji prosadit.

Jak bys charakterizoval naši společnost?

KAJOT jako zaměstnavatel je spolehlivý. Nikdy se nestalo, že by nám například mzda nepřišla včas. Jakákoli dohoda s mým nadřízeným vždy platila a mohl jsem se na ni vždy spolehnout. Ve firmě jsem spokojený. Dostávám prostor se vzdělávat i rozvíjet. Navíc jak jsem již zmiňoval, mohu přispět i vlastními nápady či řešeními. Děláme kreativní práci a člověk má každý den před sebou novou úlohu, nad kterou je třeba popřemýšlet a vyřešit ji.

Jaké máš koníčky? Umožňuje ti práce v KAJOTu věnovat se nějakým koníčkům?

Ve volném čase se věnuji zejména florbalu. Tréninky jsou 4 -5 x týdně plus zápasy o víkendech.

V kolik nejpozději odcházíš z práce?

Jsem ten typ, co si raději přispí a poté zůstává v práci déle. Nejproduktivnější období mám mezi třetí a šestou hodinou odpolední. Z práce často směřuji rovnou na večerní trénink.

Kdy ses učil na zkoušky?

O víkendech a dovolených.

Proč bys rád v KAJOTu dál pracoval?

Jsem toho názoru, že člověka práce musí hlavně bavit a současně jej profesně někam posouvat. Navíc by to neměla být jediná náplň života, kdy lidé pracují od rána do večera a nemají pak již čas na nic jiného. Práce v Kajotu splňuje obojí.