Vojtěch Drahoš

Senior Network Administrator, technické oddělení

Vojto, proč jsi přijal nabídku zaměstnání v naší společnosti a o jakou pozici ses ucházel?

V roce 2007, kdy jsem studoval vysokou školu, jsem si hledal na léto nějakou práci. Dostal jsem přes personální agenturu nabídku práce v KAJOTU, netušil jsem, co Kajot dělá. S technickým ředitelem jsme se domluvili na spolupráci. Protože se mi v práci líbilo a měl jsem možnost u práce dále studovat, zůstal jsem. Je to pro mě první zaměstnání. Původně jsem se ucházel o pozici systémového administrátora.

Znal jsi už společnost Kajot?

Kajot jsem neznal, před pohovorem jsem se podíval na web. Nikdy jsem sám nebyl návštěvník heren a kasín, o problematiku hazardu jsem se nezajímal.

Jak tě tým přijal?

V době mého nástupu se o týmu nedalo příliš mluvit, protože jsem byl první na této pozici. Měl jsem jednoho nadřízeného a ten mě přijal velmi dobře. Naše firma chtěla převzít správu serverové části VLT systému od externí firmy. Pracoval jsem na tom sám, po dvou měsících jsem řekl, že to nestíhám. Nastoupil další kolega, a tím vznikl tým.

Jak probíhaly Tvé první dny u nás?

Na Bednářové jsem dostal notebook a telefon a pak mě můj nadřízený odvezl na odloučené pracoviště na Palackého, kde byly kanceláře v prostorách starého kina.

Jak se změnilo technické vybavení?

Notebooků, telefonů a kanceláří už jsem pár vystřídal. Technické vybavení se zlepšilo. Jak jsem si to určil, tak to mám, což je velká výhoda.

Na jaké pozici pracuješ?

Moje pozice se jmenuje Senior Network Administrator a v současné době vedu dva týmy. VLT administrátoři zajišťují běh produkčních VLT systémů a dalších služeb, jenž z majoritní části běží na Linuxu. Druhý tým – ICT, se stará o uživatele ve firmě a obecně o BackOffice prostředí, které je postaveno na platformě Windows.

Co obnáší práce Senior Nework Administratora v Kajotu?

Pomáhám řešit složitější problémy, které se u nás vyskytují. Soustředím se na rozvoj firemních technologií do budoucna. Současné systémy máme postaveny na technologiích výrobců Cisco, Juniper, NetApp, Dell, VMware a další. Konkrétně bych zmínil naši konvergovanou datacentrovou virtualizační infrastrukturu FlexPod postavenou na serverech Cisco UCS, přepínačích Cisco Nexus, diskovém poli NetApp a software VMware vSphere. Právě u nás probíhá implementace firewallů od světového lídra v oblasti síťové bezpečnosti, firmy CheckPoint, a plánujeme zálohovací řešení, které má pojmout zálohování serverů, desktopů i speciálních aplikací.

S kým nejčastěji spolupracuješ?

Nejčastěji se svými administrátory a technickým ředitelem.

Jak hodnotíš své tehdejší zkušenosti? Posunul ses profesně dál? Co ses u nás naučil?

V práci s Linuxem jsem byl středně pokročilým administrátorem. Neznal jsem Enterprise technologie, se kterými jsem se seznámil až v Kajotu. Je to něco, co Vás ve škole nenaučí. Ze školy jsem uměl obsluhovat Cisco boxy, ale školní laboratoře jsou nesrovnatelné s reálným nasazením.

Jsou znalosti, které jsi získal u nás, využitelné i v jiných oborech?

Určitě ano.

V jaké oblasti by ses rád dále zdokonaloval?

Chtěl bych zlepšit práci s lidmi, a dále se rozvíjet v technických směrech. Nové trendy v oblasti informačních technologiích se rychle mění a já hledám možnosti jak firmu sladit s moderními trendy. Jsem takový vizionář ve firmě.
Jinak mi firma umožňuje se něco nového naučit. Účastním se seminářů, webinářů a přednášek, kde jsou představeny aktuální trendy v dané oblasti, takže mám přístup k novinkám.

Umožňovaly Ti podmínky v Kajotu studovat?

Ano, umožňovaly. Z Palackého třídy jsem to měl na fakultu kousek. U práce jsem mohl studovat, můj ředitel mi vycházel vstříc.

Jaké zajímavé akce, školení nebo projektu ses v poslední době zúčastnil?

Navštívil jsem přednášky o Microsoft Azure, VMware NSX, diskových polích EMC a dalších. Také se účastním různých webinářů, které mě zajímají.

Jaká vládne na technickém oddělení atmosféra?

V kolektivu velmi přátelská, když za někým přijdete, snaží se Vám vyhovět.

Můžeš otevřeně říci svůj názor nebo připomínku? Můžeš přinášet nové nápady a řešení? Navrhl jsi ty osobně nějaké změny?

Ano, mohu, konzultuji to s technickým ředitelem.

Jak bys charakterizoval naši společnost?

Jsme soustava spolupracujících firem, které působí v herním průmyslu.

Jaké máš koníčky? Umožňuje Ti práce v Kajotu věnovat se nějakým koníčkům?

Mezi mé koníčky patří žena, pes, kulečník, v tomto pořadí. Dřív jsem hrál kulečník i závodně, teď hraju jen rekreačně. Když je pěkné počasí snažím se běhat.

V kolik nejpozději odcházíš z práce?

Běžně odcházím ve čtyři. Někdy dříve, což mi umožňuje flexibilní pracovní doba, ale pokud se vyskytne závažný problém, musím ho vyřešit co nejdříve, a to jde pak odchod z práce stranou.

Stýkáte se s kolegy mimo pracovní dobu?

Ano, stýkáme, chodíme občas na pivo nebo laser game.

Proč bys rád v Kajotu dál pracoval?

Ze své pozice se mohu zaměřovat na věci, které si myslím, že jsou důležité. Práce není monotónní, můžu pracovat s novými technologiemi, a to mě baví.